Daugelis svajojame susikurti jaukų būstą, tačiau žengti pirmą žingsnį į sėkmę visada baugu. Galvoje sukasi daugybė minčių, mitų, kurios baugina vos susimąsčius apie būsto kainas, ar statybų proceso inicijavimą. Neretai klausiame savęs, ar įsigyti seną būstą, kuriame kiekvieną lovos girgždesį galės girdėti Jūsų kaimynai, o gal kurtis atokiau nuo miesto? Bet, pagalvojus apie naujas statybas, susigriebiame už galvos – ar visa tai išneš mūsų piniginė?
Atgimė kažkur girdėtos istorijos
Bandant pradėti svajoti apie nuosavą būstą, kažkaip netikėtai galvoje atgimsta visos, kažkur girdėtos istorijos. Štai, kad ir mergina, įsigijusi vieną kambarį, pačiame Klaipėdos centre pasakojo vargusi su statybos inspekcija, dėl galimybės jame įrengti tualetą. Šeimininkai keturių kambarių butą padalijo į du – kad galėtų parduoti vieną kambarį. Po padalijimo liko vienas trijų kambarių būstas ir vienas vieno kambario. Atrodytų viskas lyg ir gerai, bet tualetas liko trijuose kambariuose. Norėdama įsirengti būtiniausią kambarį, kur net karaliai pėsti vaikšto, mergina, niekaip negalėjo gauti leidimo, mat tokio pobūdžio patalpa virš gyvenamųjų patalpų neleidžiama, o įsirengus – statyba buvo nelegali, tad kaimynų menkiausia nemalonė galėjo baigtis skundais ir baudomis.
Kirto su kaupu
Iš Kauno rajono į pajūrį poilsiauti atvykstanti moteris daugiau nei prieš gerą dešimtmetį įsigijo nekilnojamo turto Palangoje, S.Daukanto gatvėje. Moteris pasakojo, iki pat šių dienų prisimenanti momentą, kuomet skubiai į Palangą ją iškvietė namo komendantė. Neva iš jos būsto nutekėjęs vanduo užpylė aukštu žemiau gyvenančią kaimynę. Į statybos peripetijas ilgai nesigilinusi Kauno rajono gyventoja savo lėšomis tvarkė, remontavo, dažė. Klausimo, kas turėjo atlyginti kaimynams padarytą žalą, ji anuomet nekėlusi. Statybinio išsilavinimo neturinti moteris keletą kartų atsiprašinėjusi kaimynės, pati savo jėgomis pasikeitė savo balkono paplautas plyteles, kelis kartus remontavo vienu aukštu žemiau gyvenančios kaimynės būstą. Anuomet čia pastoviai negyvenusi pensininkė nė pagalvoti negalėjusi, kad remonto darbus atliko ne dėl jos kaltės užpiltame bute. Gerokai vėliau ji suprato, kad kaimynus užpylęs vanduo, nutekėjo pro keistus vamzdžius, kurie atsiradę po to, kai virš jos įsikūrę kaimynai prieš 12 metų statėsi šio namo priestatą – statinį kėlė į viršų, prisistatė du papildomus aukštus. Ponia Birutė anuomet pati davusi kaimynams sutikimą, kuris dabar jau moteriai kirto su kaupu.
Kartais kaimynus supriešina terasos po balkonais
Atrodytų, kas čia tokio, jei įsistiklinus balkoną daugiabučiame pastate, įsirengi terasą su išėjimu į kiemą. Joje gali stebėti aplinką žmogus su negalia, lengviau invalido vežimėliu išriedėti į lauką. Deja, ir, rodos, nereikšmingos statybos, gali baigtis kaimynų skundais Statybų inspekcijoje, dokumentų forminimais ir įvairiais ginčais. Vienus erzina per anksti atsikėlęs negalią turintis žmogus, kurio ratukus, kas rytą girdi ilgiau pamiegoti norintys kaimynai, kiti – skaičiuoja, ar ne per daug vietos po namu užima terasa. „Įdomiausia tai, kad daugiabučiuose gyvenantieji bando išnaudoti kiekvieną žemės lopinėlį ir lyg kokie Amerikos užkariautojai stengiasi užgrobti net bendro naudojimo žemę – po daugiabučio balkonu. Be jokių leidimų, kaimynų sutikimo, pradeda statytis įvairius priestatus. Įstatymai ir bendros taisyklės jiems nė motais – jei aš pirmas pasistačiau „bunkerį“ ( aut. past. taip vadinama terasa po balkonu), tai palei namą esanti žemė mano. O ar tai legalu? Kokią atsakomybę užtraukia nelegalios statybos?“ – teiravosi, nebegalėdama pakęsti aplink namą vis dygstančių „bunkerių“ pasipiktinusi kaimynė.
Būstas, kuriame ginčų tikrai nebus
Jei siekiate ramaus gyvenimo gamtos apsuptyje, norite išvengti konfliktų su kaimynais, o turimas biudžetas leidžia svajoti apie nuosavą būstą, statybų ekspertai rekomenduoja modulinį namą. Pastatytame atokesniame nuo kaimynų akių sklype, estetiškas modulinis namas – gali tapti puikiu būstu, kuriame ginčų su kaimynais tikrai nebus. Standartinės formos, iki 50 kvadratinių metrų tokio pobūdžio statiniui projekto bei statybos leidimų nereikia. Susitaupo didžiulės sumos pinigų, kurias išleistumėte architektams ir brėžiniams, leidimams. Modulinis namas Jūsų pasirinktame sklype gali iškilti vos per 2 dienas. Jis tinka gyvenimui, vasarojimui sode, ar komerciniams tikslams. Vieno aukšto modulinis namas su lauko terasa – puikus pasirinkimas ir žmogui su negalia. Terasa gali būti su nuolydžiu, pritaikyta vežimėliui išriedėti į lauką.
Modulinis namas: jauku, greita, patogu
Moduliniai statiniai projektuojami, gaminami ir įrengiami itin greitai, jiems nebūtini pamatai, o inžinerines sistemas galima spręsti alternatyviomis, vietos gamintojų siūlomomis priemonėmis. Modulinė architektūra, lyginant su tradicine, yra gerokai mažiau įpareigojanti statytoją tiek fiziškai, tiek juridiškai. Mažas, vos 15 kvadratinių metrų modulinis namelis gamtoje gali tapti jaukiu prieglobsčiu savaitgaliui žmonėms, pavargusiems nuo miesto šurmulio. Jis gali išaugti net labai siaurame sklype. Erdvesnis – puikiai tiks keturių asmenų šeimai. Šiandienos kontekste modulinė architektūra yra savotiškas gyvenimo būdo eksperimentas. Ateityje, esant poreikiui, modulinis namas gali būti įvairiai adaptuojamas. Jį galima perkelti į kitą vietą, išplėsti, arba tiesiog paversti į pagalbinės paskirties statinį, greta statant tradicinį būstą.
Jaukus interjeras
Modulinis namas mūsų sąmonėje asocijuojasi su statybininko persirengimo vagonėliu, tačiau technologijos jau lenkia laiką, gaminami estetiški, pagaminti iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų moduliniai namai. Dideli panoraminiai langai – jaukumo ir šviesos šaltinis. Ekologiška vidaus apdaila kuria aplinkai draugišką ir estetišką interjerą. Būtent „Imodul“ įmonės statomi moduliniai namai sienų dekorui naudoja dažytas medžio plaušo plokštes „Huntonit“, kurios kuria prabanga, ekologija ir estetika pasižymintį būstą. „Huntonit“ medienos plaušo plokščių sudėtyje nėra klijų, todėl jos yra visiškai ekologiškos. Moduliniai namai neriboja Jūsų fantazijos, juose galima įsirengti jaukią terasą ar stoginę šeimos automobiliui. Jei Jūs esate neabejingas naujovėms, norite gyventi atokiau nuo kaimynų, siekiate susikurti jaukius namus – modulinis namas – puiki investiciją į ekonomišką būstą. Tai yra šiuolaikiškas ir modernus pasirinkimas, juolab, kad modernūs vieno aukšto namų projektai populiarėja visame pasaulyje. Vieno aukšto namų projektai, griauna visuomenėje gyvuojantį mitą, jog statybų procesas trunka ilgai, reikalauja milžiniškų kaštų.
„Imodul“ modulinių namų privalumai:
- Modulinis būstas – vieta pabūti savimi
- Modernus būstas, kuriame ginčių su kaimynais nebus
- Greitas ir ekonomiškas statybų procesas. Unikali technologija griauną visuomenėje plintantį mitą, jog statybų procesas trunka ilgai, reikalauja milžiniškų kaštų
- Modulinė architektūra, lyginant su tradicine, yra gerokai mažiau įpareigojanti statytoją tiek fiziškai, tiek juridiškai
- Modulinis namas – jauku, greita ir patogu!
Daugiau informacijos:
UAB „Inovatyvi statyba“
Molėtų g. 13, Didžioji Riešė
Vilniaus raj.
www. Imodul.eu